03-9099959
דף הבית / כללי / טיול המשלב בין קבוצות מיעוטים, נופים קסומים ואוכל במחוז יונאן בסין

טיול המשלב בין קבוצות מיעוטים, נופים קסומים ואוכל במחוז יונאן בסין

מסלול הטיול

מאז ומעולם נחשבה יונאן ל"מערב הפרוע של סין”- אזור מרוחק מאחיזת ידו הלוחצת של הממשל המרכזי, הפריפריה של סין. אזור זה עטוף בסיפורים על גנרלים מודחים, מרידות וממלכות עצמאיות.
זהו מחוז של טבע מרהיב. זורמים בו מהנהרות המרכזיים בסין כגון נהר המקונג, נהר היאנגצה ועוד רבים. בנוסף, מחוז זה הינו חלק מהרמה הטיבטית ובצפון מחוז יונאן מתנשא לו "הר מיילי" המסמן את קצהו המזרחי ביותר של רכס ההימאליה.
בסין ישנם 55 קבוצות מיעוטים כאשר 26 מתוכן נמצאות ביונאן, ביניהם מיעוטי ה-'יי', ה-'באי', 'דאי', 'נאש'י', 'האני', 'טיבטים' ועוד.. מיעוטים אלה על אף שהם נחשבים סינים לכל דבר ומנהלים אורח חיים סיני, הצליחו בכל זאת לשמור במשך מאות שנים על ייחודם ומנהגיהם המסורתיים.

אתם מוזמנים להצטרף למסע על "דרך התה והסוסים העתיקה", שמשלב תרבות סינית קלאסית יחד עם תרבות בני המיעוטים השונים המאכלסים את יונאן, החושף את הבודהיזם הסיני הייחודי, זה המשולב עם דאואיזם, קונפוציאניזם ואמונות איזוטריות. מסע שתחוו גם דרך החך, בו נטעם את מאכליהם הייחודים של כל מיעוט וכל אזור בדרך לחוויה קולינרית אותנטית. כמובן תהנו מהנוף, החקלאות, הטבע הייחודי ושלל האטרקציות שיש לאזורים נפלאים אלה להציע.

ימים 1-2 ת״א – בייג׳ינג: יוצאים לדרך!

בשעות הצהריים נעלה על טיסה, דרך יעד ביניים אל בייג’ינג, בה ננחת למחרת בבוקר. על אף הפיתוח המהיר שחל בה מצליחה בייג'ינג, למרות גורדי השחקים שצצים, לשמר את מורשתה המפוארת ולהוות את מרכז התרבות המשגשג של סין. בימים הקרובים נלמד להכיר את בייג'ינג על כל צדדיה. לאחר הנחיתה בשדה התעופה ניסע אל ארמון הקיץ שנבנה בתקופת שושלת צ'ינג ושימש את המשפחה הקיסרית כאתר נופש פרטי. נסייר ברגל לאורך האגם המלאכותי, בין המקדשים, החצרות והמבנים עם הארכיטקטורה הייחודית לשושלת צ'ינג ונשמע את סיפורה של הקיסרית צה-ש'י, אחת הדמויות המרתקות והשנויות ביותר במחלוקת לאורך ההיסטוריה הסינית אשר שלטה בסין בימיה האחרונות של הקיסרות. משם נמשיך  לבית המלון למנוחה קלה ואחריה לארוחת ערב. בערב נצא אל שוק הלילה שברחוב Wangfujing,  אחד הרחובות התוססים בבייג'ינג. האמיצים שבניכם יטעמו את מאכלי הרחוב הסינים המגוונים! לינה בבייג'ינג.

יום 3 בייג'ינג- ריקודים, קונג- פו והחומה הגדולה

נתחיל את הבוקר בביקור במקדש השמים, מקדש ייחודי מסוגו אשר בו נערכו הטקסים על ידי "בן השמים" – קיסר סין, בהם ביקש את עזרת השמים ליבול טוב והגנה על הממלכה והמשפחה הקיסרית. כיום המקום היפייפה הוא אחד המקומות האהובים על הבייג'ינגאים, אשר מגיעים לכאן להתאמן בטאי צ'י, להתעמל, לרקוד ריקודי עם ועוד. נצטרף למקומיים בהתעמלות ובריקודים ומשם נמשיך לסיור במקדש. לאחר מכן נצא בנסיעה לעבר Mutianyu Great Wall, אחד האזורים היפים ביותר (והמתויירים יחסית פחות) של החומה הגדולה, סימן ההיכר הידוע ביותר של סין וגאוותם הלאומית. נעלה ברכבל לראש החומה, נמשיך בסיור רגלי לאורכה ונשמע כיצד על אף גודלה והפרסום הרב שלה נכשלה ברגע האמת לעמוד ביעודה. את הדרך למטה נוכל לעשות ברכבל או במגלשות. לסיום  נלך למופע הקונג- פו המרהיב של נזירי השאולין. לינה בבייג'ינג.

יום 4 בייג'ינג – קונמינג: מחוז המיעוטים

לאחר ארוחת בוקר, נסע לכיכר Tiananmen, אחד האתרים המזוהים ביותר עם המפלגה הקומוניסטית וסמל למהפכות שחלו בסין במאה השנים האחרונות. משם נמשיך לסיור בעיר האסורה, משכנם של 24 קיסרים מהשושלות מינג וצ'ינג. המקום היה אסור לכניסה למעט המשפחה הקיסרית, פילגשיו וסריסיו של הקיסר. מכאן שלטו הקיסרים במשך כ-505 שנה על האימפריה העצומה. נבקר בהיכלים החשובים והמרכזיים באתר אך גם בכמה חצרות קטנות וייחודיות שמספרות את הסיפורים הקטנים והמעניינים של המקום.
בצהריים נסע לגבעת הפחם – הפארק העירוני הציבורי של בייג'ינג, שם נוכל להתרשם מתרבות הפנאי המקומית והגנים היפים של העיר. מגבעת הפחם נשקף נוף נהדר על העיר, ובה הגיעו לסיומם חייו הטרגיים של הקיסר האחרון לשושלת מינג כאשר תלה את עצמו ביחד עם פילגשו האהובה כאשר המורדים צבאו על העיר. בצהריים המאוחרים נסע אל החוטונגים – 'הנחלאות' של בייג'ינג. אלו הן השכונות העתיקות אשר בנויות מעשרות חצרות משותפות של כמה משפחות ומספקות הצצה לאורח החיים של האנשים הפשוטים- לפני המודרניזציה. אחר הצהריים נסע אל שדה התעופה לטיסתנו לקונמינג, בירתה של מחוז יונאן. לאחר הנחיתה, נסע ישירות לבית המלון. לינה בקונמינג.

יום 5 קונמינג – טרסות האורז של יואנ-יאנג

לאחר ארוחת הבוקר, נצא בנסיעה של כ-6 שעות דרומה מקונמינג לאזור טרסות האורז של YuanYang. שדות האורז המפורסמים בדרום יונאן מכסים שטח של כ-2,200 מ"ר. כ- 88% מבני המקום הם בני מיעוטים שרובם הם בני מיעוט ה"האני". זהו אחד האזורים המרהיבים ביותר בסין בעיקר בתחילת האביב, אז שדות האורז מוצפים ומספקים נוף אידיאלי לצילום. נבקר בכפרים הפזורים באזור ונשקיף על הטרסות היפות, ולקראת שקיעה נמצא נקודה אידיאלית לצילום הנוף המרהיב. את הלילה נעביר בגסט האוס מקומי באחד הכפרים היפים שבסביבה. לינה בדוו-יי-שו.

יום 6 מסע בחזרה בזמן: סיור בין הכפרים של מיעוט ה׳האני׳

נקום מוקדם בבוקר כדי להספיק לראות את הזריחה על נוף הטרסות. נחזור למלון לארוחת בוקר ולאחר מכן נצא ליום מלא בין הכפרים והטרסות באזור. נבקר בכפר של בני מיעוט ה'האני' אשר נמצאים בריכוז גבוה באזור זה. נמשיך לטיול רגלי בין הטרסות, שם נפגוש את המקומיים שמעבדים אותן ונתרשם מהנוף החקלאי המיוחד. לאחר מכן נסע לאזור נוסף, על מנת לראות את השקיעה על גבי הטרסות שנפרסות למטה. את הלילה נעביר בכפר בו ישנו אמש.

יום 7 יואנ-יאנג – ג'יאן-שווי

נצא בבוקר לכיוון העיר העתיקה של ג’יאן-שווי, שהייתה מרכז התרבות של כל דרום מערב סין. העיירה מפורסמת במזג האוויר הנוח שלה כמו גם באוכל, ובעיקר בטופו המשובח ובכלי התה האיכותיים שלה! כשנגיע נצא לסיבוב בעיר העתיקה. בנוסף, נבקר בכפר Tuanshan שמרוחק כ-15 קילומטר מהעיירה ובו חיה האצולה המקומית שבתיהם מלפני כ-100 שנה השתמרו בצורה נפלאה ונותנים הצצה נדירה לחיי האליטה הסינית בתקופה הקיסרית. לקראת אחר הצהריים נבקר בגשר הדרקון היפייפה ואם הזמן יאפשר לנו גם במקדש הדרקון הצהוב. את הערב נסיים בארוחת ערב בעיר העתיקה של ג'יאן-שווי. לינה בג'יאן-שווי.

יום 8 ג'יאן- שווי – קונמינג – דאלי

לאחר ארוחת בוקר נצא לסיבוב קצר באזור שער העיר העתיקה של ג'יאן-שווי. משם נסע צפונה כ-3 שעות אל יער האבן, בו גושי אבן קרסטיים בוקעים בהמוניהם ויוצרים מבוך של סלעים בצורות שונות אשר מתנשאים האחד מעל השני כמו עצי ענק. אזור מרהיב זה נודע בייחודיותו בכל רחבי סין! נטייל באחד האזורים הפחות מוכרים של הפארק- אך לא פחות יפים.
משם נסע חזרה לקונמינג. בהתאם למה שהזמן יאפשר לנו, נסתובב ב"אגם הירוק", אחד מאזורי החמד של קונמינג שמקבל נופח מיוחד של פריחה וציפורים נודדות לפי עונות השנה המתחלפות. נשוטט על הגשרים מעל האגם ונצטרף למקומיים שרוקדים ומתרגלים טאי צ’י. נמשיך למקדש yuantong- המרכז הבודהיסטי של קונמינג אשר משלב גם מוטיבים קונפוציואיסטים ודאאיסטים.
לאחר ארוחת ערב נהדרת נסע לתחנת הרכבת שם נעלה על “רכבת הלילה” בין קונמינג לדאלי ונעביר את הלילה בנסיעה נוחה בקרונות השינה. זוהי חוויה חביבה במיוחד המאפשרת הצצה אל אורח החיים הסיני האותנטי, חוויה שתאפשר לנו לפגוש את האנשים המקומיים. הנסיעה תארך כ-7 שעות בסופה נגיעה לדאלי. לינה ברכבת לילה.

יום 9 קונמינג – דאלי: חגיגה קולינרית

נגיע בבוקר המוקדם אל תחנת הרכבת של העיר החדשה של דאלי, משם נמשיך בנסיעה זריזה אל העיר העתיקה של דאלי ונסע למלון למנוחה קלה. העיר העתיקה של דאלי היא בירתה הקדומה של הממלכות Nan Zhao ו-Dali- ששלטו באזור בין המאות ה-8 ל-13. העיר שוכנת בגובה 1,900 מטר על שפת אגם "ארחאי", אגם המים המתוקים השביעי בגודלו בסין ולמרגלות רכס ה"טסאנג" שמתנשא לגובה של 4,000 מטר . 80% מתושבי דאלי הם בני מיעוט ה"באי" אשר גרים באזור כבר למעלה מ- 3,000 שנה.
לאחר ארוחת בוקר ומנוחה קצרה, נצא ל’יום קולינארי’ בעקבות הטעמים של יונאן. נתחיל בביקור בשוק הצבעוני של דאלי שם נלמד ונכיר את הירקות, התבלינים, הפטריות והטופו הייחודים למחוז יונאן. משם נתפצל לשתי קבוצות: מחצית מהקבוצה תצא לחוות התה ששוכנת בוואדי מקסים שמשקיף על אגם “ארחאי” ונפת דאלי. שם נתנסה בכל שלבי הכנת התה הירוק המשובח של יונאן החל מליקוט עלי התה, הקלייה ולבסוף טקס התה הסיני המסורתי, בתוספת נשנושים מקומיים. את התוצרת שתישאר נוכל לקחת הביתה. מחציתה השנייה של הקבוצה תתחיל בקורס בישול חוויתי בסגנון סצ'ואני ויונאני (טעמים ומנות ייחודיות למחוזות סצ'ואן ויונאן), את המנות שנכין נאכל לארוחת צהריים. בצהרי היום נתחלף בין הקבוצות. את היום נסיים בסיבוב לילי בתוך חומות העיר העתיקה שנשתמרו מתקופת שושלת מינג. נסתובב ברחובות השוקקים. לינה בדאלי.

יום 10 דאלי – שאש'י: דרך התה והסוסים אל כפר ציורי

נתחיל לטפס צפונה על ‘דרך המשי הדרומית’ הידועה גם כ- "דרך התה והסוסים",  דרך סחר עתיקה שתחילתה בהודו ודרום מזרח אסיה אל טיבט ואל פנים הארץ. דרך זו השפיעה רבות על הגיוון התרבותי בחבל יונאן. נעבור דרך העיירות והכפרים השונים ששימשו כנקודות מסחר על הדרך העתיקה: הכפר שי- ז’ואו, בו חיה האצולה המקומית והבתים המסורתיים של מיעוט הבאי השתמרו בצורה נפלאה. הכפרים ז'ואו צ’נג ויואו-סואו, שם נבקר בשוק שמתקיים אחת לשבוע והוא מהגדולים והצבעוניים ביונאן והכפר שאש'י, כפר קטן ומקסים ששוכן בתוך עמק מרהיב ושופע בשדות. כפר זה מרוחק כ-50 ק"מ בלבד מהרמה הטיבטית. הכפר היה במשך מאות שנים נקודה מרכזית על דרך התה והסוסים. כיום עיקר העיסוק של המקומיים הוא בחקלאות והם עדיין מעבדים את  השדות בשיטות המסורתיות. לאחר ההגעה לשאש'י נצא להסתובב ברחובות הפסטורליים של הכפר, ונהנה מארוחת ערב טובה על טהרת המטבח של בני ה'באי'. לינה בשאש'י.

יום 11 שאש'י, כשטבע ודת נפגשים

לאחר בוקר רגוע בשאש'י נצא לטיול יום בהר הקדוש שי-באו. מלבד הנוף היפייפה שנצפה ממנו, היה ההר במשך מאות שנים מרכז פולחן בודהיסטי לבני האזור. נעצור בשני מקדשים ייחודיים, שמשלבים מוטיבים של בודהיזם טיבטי, סיני ואמונות איזוטריות שהיו נהוגות באזור. משם נמשיך בטיול רגלי של שעה וחצי במורד ההר שבתוך סלעיו האדומים חצובים מקדשים קטנים, בחזרה לכפר של שאש'י. לאחר מנוחה נצא להליכה קלילה בין השדות הכפריים שבעמק שאש'י. נצא מהכפר השקט לאורך הנהר ונסתובב בחופשיות באזורים החקלאיים שמסביב לכפר. בשעות הערב נצא לארוחה עשירה במגוון מנות ייחודיות למקום ולבני ה'באי'. נהנה ממגוון מנות של פטריות טריות ומן הגבינה המקומית- גבינה ייחודית שלא ניתן למצוא מחוץ למחוז יונאן! לינה בשאש'י.

יום 12 שאש'י – ליג'יאנג- ביתם של בני הנאש'י

נצא בבוקר בנסיעה לעיר העתיקה של ליג'יאנג, מקום משכנם של מיעוט הנאש'י. זהו מיעוט עם שורשים מטריארכליים, היסטוריה מרתקת ותרבות עשירה שכוללת דת, שפה וכתב ייחודיים. זו היא דת שאמאניסטית שמשלבת אמונות מקומיות עם דת הבון הטיבטית, אמונות בודהיסטיות ודאואיסטיות. לאחר ההגעה נמשיך לסיור קצר בפארק "בריכת הדרקון השחור" ומוזיאון בני הנאש'י. נכנס למוזיאון, שלצד חפצים וכלים עתיקים מציג גם שרידים והסברים מרתקים על דת ה"דונגבה" המקומית שרווחה באזור. משם ניכנס למבוך הרחובות הצפופים והשוקקים של העיר העתיקה של ליג'יאנג. אחר הצהריים המוקדמים נמשיך לשוק המקומי של העיר ליג'יאנג. השוק תוסס ושוכן בתוך חומות העיר העתיקה והוא אחד המקומות האותנטיים ביותר בה. אם הזמן יאפשר, נסע אחר הצהריים לסיור בעיירה באיישה השכנה, עיירה שקטה ואותנטית שהייתה למרכז סחר מקומי לפני שליג'יאנג תפסה את מקומה. את הערב נסיים בהסתובבות בעיר העתיקה התוססת של ליג'יאנג שם גם נישן. לינה בליג'יאנג.

יום 13 ליג'יאנג – לימינג

נתחיל את הבוקר בנסיעה לאזור אגם לה-שה שמעליו שוכן מקדש בודהיסטי טיבטי. מקדש זה עמוס דגלי תפילה, גלגלי תפילה וציורי קיר צבעוניים מהמיתולוגיה הטיבטית אשר בו לומדים עשרות ילדים נזירים שמגיעים ממערב סצ’ואן. משם נמשיך בנסיעה אל ‘אזור שלושת הנהרות המקבילים’, האזור העשיר ביותר בסין הן מבחינת ה"פלאורה" והן מבחינת ה"פאונה"  שלו. נעצור  ב"עיקול הראשון של נהר היאנגצה” אשר שומר את  הנהר האדיר, שהוא עורק החיים הראשי של סין, בתוך גבולות המדינה (בשונה משני הנהרות המקונג והסלווין, המקבילים לו ש'בורחים' למדינות אחרות). משם נמשיך אל הכפר לימינג שנמצא בלב אזור משופע בבני מיעוטים ביניהם מיעוטי הליסו, פומי, אי ועוד. כשנגיע נצא לטיול ב"הר אלף הצבים" – הר מסלע אבן חול ייחודית, שם נעלה לראש ההר ברכבל ואת הדרך למטה נעשה ברגל (כ-2.5 ק"מ). את הערב נעביר בכפר השקט של לימינג כאשר את ארוחת הערב נאכל באחת המסעדות המקומיות בכפר. לינה בלימינג.

יום 14 לימינג – יציאה לטבע- ערוץ דילוג הנמר המרהיב

לאחר ארוחת בוקר וצ'ק-אאוט ניסע אל העיירה שיגו, לה חשיבות רבה בהיסטוריה של בני הנאש'י. נבקר ברחובות העתיקים של העיירה ונעלה לתצפית יפה על האזור ונהר היאנגצה. נמשיך בנסיעה של שעתיים לאורך הנהר, עד שנגיע אל "ערוץ דילוג הנמר”. עומקו של הערוץ מהנהר לראש ההר הוא 3,760 מטר והוא אחד הערוצים העמוקים בעולם. זה אזור יפייפה למרגלות המצוקים העצומים של הר יולונג (הר דרקון הג'ייד). נצא להליכה של שעה וחצי (הלוך ושוב) לאורך הערוץ עד שנגיע לנקודה הנמוכה ביותר ולתצפית צמודה לנהר השוצף. משם נמשיך בנסיעה צפונה אל לב התרבות הטיבטית בעיר העתיקה של שאנגרילה, העיר הטיבטית ששוכנת בינות להרים על השלוחות של הרמה הטיבטית וקרויה על שם גן העדן האגדי. את הערב נעביר בשיטוט ברחובות העיר העתיקה ונצטרף למקומיים שרוקדים ריקודי עם בכיכר המרכזית. לינה בשאנגרילה.

יום 15 שאנגרילה, עוד קצת קולינריה ואותנטיות טיבטית

נתחיל את היום בשוק המקומי של שנגרילה, אשר מציע גבינות יאק מעושנות, יוגורט ייחודי, פעמונים, תשמישי קדושה בודהיסטים ומאכלים טיבטיים. זה מקום נהדר לקנות כמה מזכרות ייחודיות! נמשיך בנסיעה לאורך הכפרים הטיבטיים והנוף של מרחבי הרמה הטיבטית אל הכפר ניש’י, שידוע במומחיותם של המקומיים בעבודת קדרות. בכפר נראה את בעלי המלאכה בעבודתם הייחודית. בצהריים נהנה מארוחת 'הוט-פוט' טיבטי מסורתי בכלי החרס של בני בכפר ניש’י.
לאחר ארוחת הצהריים נחזור לשנגרילה לביקור במנזר הגדול ביותר ביונאן, מנזר Songzanlin. מקדש זה הוקם במאה ה- 17 על ידי הדלאי- לאמה ה- 5. בתקופת השיא שימש ביתם של למעלה מ- 3000 נזירים אך נהרס בתקופת "מהפיכת התרבות", שוקם מחדש וכיום חיים בו כ- 500 נזירים ממסדר "המצנפות הצהובות". המבנה מזכיר את מבנה "הפוטאלה" המפורסם שבבירת טיבט, לאסה, ולכן נקרא גם "הפוטאלה הקטנה". נסייר בהיכלים הענקיים בין הדמויות הבודהיסטיות העצומות ונשקיף מראש המנזר אל נוף ההרים המושלגים שמסביב. לאחר הביקור במקדש נמשיך לביקור אצל משפחה טיבטית באחד הכפרים שמסביב למקדש הגדול. נבקר בבית הטיבטי ונתרשם מסגנון הבנייה הייחודי. כמובן שנטעם את תה החלב המסורתי של הטיבטים, היוגורט המקומי וממתקי הבית. בשעות הערב נחזור לעיר העתיקה של שנגרילה שם נוכל להסתובב בחופשיות ברחובות השלווים של העיר העתיקה. לינה בשאנגרילה.

ימים 16-17 שאנגרילה – שו-ח'ה – בייג’ינג וחזרה הביתה

נתחיל את הבוקר ברחבת המקדשים הייחודית של העיר שנגרילה, אשר במרכזה גלגל התפילה הענקי והגדול בטיבט. לאחר מכן נמשיך אל הר שה-קה הענק שפסגתו מגיעה ל- 4,500 מטר מעל פני הים. נעלה ברכבל אל ראש ההר ונסייר בשבילים הנוחים המשקיפים אל עמק שאנגרילה והפסגות המושלגות שסביב לה. משם נסע בחזרה דרומה אל ליג'יאנג, כאשר בדרך נעצור בעיר העתיקה והחביבה של שו-ח’ה הסמוכה, שם נהנה מארוחת סיום חגיגית ודברי פרידה.
לאחר מכן נסע לשדה התעופה של ליג'יאנג לטיסת הערב לבייג'ינג ומשם דרך יעד ביניים חזרה לארץ, בה ננחת ביום ה-17 (28.4).

תאריכי יציאה ומחירים

תאריכי הטיול: 12-28.04.2017

עלות הטיול: 4350$ לאדם בחדר זוגי
תוספת עבור יחיד בחדר:490$
קבוצה: קבוצה קטנה ואינטימית של עד 25 משתתפים (היציאה למסע מותנית במינימום 12 משתתפים).

מחיר הטיול כולל

• טיסות בינלאומיות וטיסות פנים כמצוין בתכנית.
• לינה: בתי מלון בדרגת תיירות ראשונה בערים והטובים בנמצא באזורים הכפריים ולילה אחד ברכבת לילה בתנאי Soft Sleep (ארבעה בקרון).
• כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל המסע.
• תחבורה: טיסות פנים, רכב תיירות ממוזג לפי מספר המטיילים, רכבת לילה קונמינג- דאלי (בתאים Soft Sleep).
• הדרכה: מדריך הטיול – מדריך הטיול – דור חג׳בי (דובר סינית) וליווי מדריך מקומי לכל אורך הטיול.
• ויזה לסין.
• כניסות לכל האתרים במהלך הטיול.
• תשר לנותני השירות המקומיים.
• מיסי נמל.
• מפגש הכנה למסע בארץ.
• דמי רישום וטיפול.

מחיר הטיול אינו כולל

• הוצאות אישיות, שתייה וארוחות שאינן כלולות.
• ביטוח אישי ומטען.
• מסי נמל מקומיים שאינם נקובים בכרטיס ומשולמים בחו"ל, למעט המפורטים במסלול הטיול.
• כל מה שאינו מופיע תחת הסעיף “כולל”.

הערות נוספות

 • מסע מסוג זה צפוי לשינויים הנובעים ממזג האוויר או תקלות במערכת המקומית הקשורות לאזור המרוחק ולאופיה של סין. השינויים יתבצעו על פי שיקול הדעת של הצוות המארגן. אנו מקווים שתקבלו את השינויים בהבנה וחיוך כחלק מהחוויה ותזכרו שטובת המטיילים תמיד לנגד עינינו.
  • חיסונים – לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
  • לתשומת לבכם: מיסי הנמל, הדלק ומחיר התעופה נכונים ליום פרסום המסע במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.
 • דור חג׳בי
  דור חג׳בימדריך עומק לסין ודובר סינית

  דור התאהב בסין במהלך שוטטות במזרח לפני כ-7 שנים. מאז הוא חוקר, מטייל, ולומד את התרבות והשפה הסינית. דור בוגר תואר ראשון בלימודי מזרח אסיה וגיאוגרפיה באוניברסיטה העברית. כיום דור חי במחוז יונאן, בעיירה העתיקה של דאלי. נושם את התרבות הסינית, חי בין המיעוטים השונים של יונאן ועוד מנסה לגלות מקומות רחוקים מעין התייר. דובר סינית. דור מתמחה בהובלת טיולי עומק ביונאן, מאוד אוהב טיולי שטח, בודהיזם, בישול, צילום וקפה.

  התחל לכתוב ולחץ Enter כדי לחפש